Warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci

8 stycznia uczniowie klas II a i II b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć maluchy dowiadywały się, jak zarządzać projektami. Uczniowie mogli się przekonać, że  nie jest to trudne, jeśli przestrzega się odpowiednich zasad. Uczniowie zastanawiali się też, na czym polega przedsiębiorczość i co to znaczy być przedsiębiorczym. Druga część zajęć dotyczyła sposobów efektywnego szukania informacji. Uczniowie zastanawiali się, w jakich źródłach można znaleźć materiały na temat  interesujących ich zagadnień. Warsztaty okazały się bardzo ciekawe.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

W pierwszej połowie stycznia uczniowie klasy szóstej napisali kolejny próbny sprawdzian szóstoklasisty – tym razem z OPERONEM. Oprócz ćwiczeń sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem szóstoklasiści musieli rozwiązać zadania z matematyki oraz napisać ogłoszenie i opowiadanie. Trzymamy kciuki, żeby wyniki były jak najlepsze.

Ekranizacja „Hobbita”

10 stycznia uczniowie klasy V. wybrali się do kina „Atlantic” na ekranizację powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit”. Film Petera Jacksona to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Większości uczniów film bardzo się podobał, m.in. ze względu na grę aktorką oraz efekty specjalne.

Bal karnawałowy klas starszych

17 stycznia uczniowie klas IV-VI bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Na zabawę przybyły baletnice, anioły, królewny, Hindusi, wojownicy, a nawet chomik. Bal rozpoczął się od konkursu na najciekawsze przebranie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Asia Pakuła (księżniczka). Drugie miejsce zajęła Emily Cross (clown), a nagrodę specjalną otrzymały Julia Berezowska, Olga Tomaszewska i Laura Witucka (trojaczki). W kategorii chłopców zwyciężył Krzyś Nasiłowski (wojownik chiński), a nagrodę przyznaną przez uczestników balu otrzymał Franek Kapliński (chomik). Uczniowie wesoło bawili się przy świetle dyskotekowych kul i muzyce przygotowanej przez DJ-a Andrzeja Rościszewskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć najnowszych przebojów. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs karaoke, który wygrała Julia Berezowska. W trakcie balu odbył się również plebiscyt taneczny. I miejsce zajęły w nim Sawa Górka, Oliwia Sokół i Helena Wende. Wszyscy bawili się doskonale.

Zdjęcia z balu można oglądać tutaj.

Lekcja w Zamku Królewskim

23 stycznia uczniowie klas IV i V wzięli udział w lekcji zorganizowanej w Zamku Królewskim, która dotyczyła mody w różnych epokach historycznych. Oglądając obrazy zdobiące zamkowe komnaty, młodzież poznawała stroje noszone w starożytności, średniowieczu, renesansie oraz w późniejszych wiekach. Spotkanie w Zamku było też okazją do zajęć praktycznych. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, własnoręcznie wykonali maski karnawałowe pasujące do kostiumów balowych z różnych epok.

Mięsopusty

24 stycznia spotkaliśmy się w świetlicy w ramach trwającego w naszej szkole projektu „Święto”. Tematem zajęć był karnawał zwany też w dawnej Polsce zapustami. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tradycjach karnawałowych na świecie. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda karnawał w Wenecji, w Rzymie oraz w Rio. Filip z klasy IV zaprezentował tradycyjne maski karnawałowe z Wenecji, Zuzia i Kandżu z klasy V opowiedziały o paradach, tańcach i strojach w Meksyku, a Ina (również z klasy V) o tradycjach karnawałowych w północnej Europie. Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 21 marca – w pierwszy dzień wiosny.