Pożegnanie karnawału

Jak się bawić, to się bawić! 12 lutego uczniowie klas młodszych bawili się na balu karnawałowym. Na sali pojawiły się księżniczki, wiedźmy, roboty, wojownicy i wiele innych postaci. Uczniowie ochoczo tańczyli przy najpopularniejszych przebojach tego sezonu. Podczas dyskoteki nie zabrakło także konkursów i zabaw.

Zdjęcia z balu można obejrzeć tutaj.

Relacje uczniów:

12 lutego odbył się bal dla klas I-III. Tematem balu były bajki. Byłam przebrana za muszkieterkę. Podobały mi się stroje innych dzieci. Nie podobało mi się to, że chłopcy mieli przez jakiś czas tańczyć z dziewczynkami. Uważam także, że zabawy takie, jak „kaczuszki” są dla młodszych dzieci niż my. Chciałabym, żeby takie bale odbywaly się częściej. (Jagna Ratajczak)

We wtorek po feriach w mojej szkole odbył się bal karnawałowy. Zaproszone zostały dzieci z klas 1-2. Bal odbył się w świetlicy. Każdy miał przebrać się za postać z bajki. Stroje były ciekawe i pełne fantazji. Pola przebrała się na Dżasimę, Marysia za kota Bonifacego, Jagna za muszkieterkę, Nina za Pippi Langstrumpf, Stefan za pirata, a Lena za kota. Ja też przebrałam się za kota. Najbardziej podobał mi się strój Marysi. Miała czarne body, leginsy oraz baletki. Ogon zrobiła z rajstopy swojej mamy. Bal mi się podobał. Koniecznie trzeba go powtórzyć!!! (Nel z klasy II a)

Na balu bajek bawiliśmy się w zabawy taneczne oraz przeprowadzaliśmy konkursy bajkowe. Każdy tańczył na swój własny sposób. Wszyscy według mnie polubili najbardziej maszynę do baniek. Było bardzo miło. (Xawery Nowina-Witkowski)

W naszej szkole przy ulicy Chocimskiej 5 odbył się bal bajek. Było to w ostatki. Na bal były zaproszone klasy I-II. Tematem przebrań była postać z bajki. Najwięcej osób przebrało się za królów i królewny. Ja miałam strój kota. Najbardziej podobał mi się strój kota i dżokejki. Bardzo żałuję, że żaden z nauczycieli nie przebrał się. Podczas balu tańczyliśmy różne tańce. Były zabawy taneczne i konkursy. Nagrodami były małe pluszowe misie. Bal podobał mi się, ponieważ było wesoło i zabawnie. (Marysia Czyżewska)

11 lutego 2013 r. w szkole odbył się bal i nazywał się „Bal bajek”. Zafascynował mnie trochę, ale nie można było się przebrać za to, co chcesz. Ja oczywiście się nie przebrałem i siedziałem w kącie, ale i tak ciągle patrzyłem na tych, co tańczyli. Dla mnie bal był bardzo fajny. Nie tylko tańczyliśmy, ale były też bardzo fajne zagadki. Był na przykład konkurs kto najlepiej zatańczy, ale można było też tylko go oglądać. Dla tych, którzy nie lubią tańczyć, była zabawa balonami. (Mikołaj Gogolewski)

Bal szkolny odbył się 11 lutego w szkolnej świetlicy. W balu uczestniczyła klasa I oraz II a. Na balu byli nauczyciele, między innymi Pani Iwonka. Na uczniów czekało wiele atrakcji: kolorowe balony, maszyna z bąbelkami oraz świecąca kula disco. W tle grała muzyka. Dzieci przebrały się za królowe, królów oraz postaci z bajek. Ja przebrałem się za Jacka Sparrow’a. Bawiliśmy się w różne zabawy i tańczyliśmy. Bardzo podobał mi się ten bal. (Stefan Dobrowolski)

Klasa IV na Figlowisku

Koniec ferii nie musi wcale oznaczać końca zimowych zabaw i konkurencji. Wiedzą o tym uczniowie klasy IV, którzy 12 lutego uczyli się jeździć na łyżwach. Zajęcia, pod okiem instruktorów, odbyły się na lodowisku Figlowisko. Uczniowie doskonali się bawili.

Walentynki na wesoło

Mało kto wie, że Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza. Pierwowzorem tego dnia było starorzymskie święto Luperkalia. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Na Chocimskiej obchodziliśmy Walentynki na wesoło. Po lekcjach w świetlicy działa walentynkowa poczta. Uczniowie mogli wysyłać sobie żartobliwe liściki.

Wizyta w teatrze Buffo

19 lutego czwartoklasiści wybrali się do Studia Buffo na sztukę wystawianą w języku  angielskim pt. „Oliver Twist”. Przedstawienie zostało oparte na jednej z najpopularniejszych powieści Charlesa Dickensa opowiadającej o losach angielskiego chłopca, który ucieka z sierocińca. Jeśli jesteście ciekawi jego historii, zachęcamy do obejrzenia sztuki.

Lekcje w Muzeum Powstania Warszawskiego

27 lutego uczniowie klas V i VI wzięli udział w lekcjach historii przeprowadzonych w  Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież dowiadywała się, jak wyglądało życie Polaków podczas okupacji niemieckiej. Mały sabotaż, kolaboracja, godzina policyjna to tylko niektóre z zagadnień, o których rozmawiali uczestnicy lekcji. Uczniowie odbyli też wycieczkę po muzeum, m.in. przeszli zrekonstruowanymi kanałami, jakimi chodzi powstańcy. Młodzież podczas zajęć musiała też wykonać specjalne zadania, np. rozszyfrować tajne wiadomości lub ułożyć z rozsypanek zasady, jakimi kierowali się powstańcy. Lekcje były bardzo ciekawe.

Wieści ze świata

28 lutego w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie uczniów „Chocimskiej”, podczas którego dyskutowaliśmy nt. nowinek ze  świata. Wśród omawianych wydarzeń była gala rozdania Oscarów 2013 (materiały zebrał Filip Skrobowski z klasy IV), wygrana Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w USA (wystąpienie Zuzi Stukonis) i abdykacja papieża Benedykta XVI (opowiedziały nam o tym Ina Donvil oraz Marysia Ruhan). Mówiliśmy też o wynikach konkursu fotograficznego World Press Photo, w którym została nagrodzona p. Anna Bedyńska, która prowadzi warsztaty fotograficzne w naszej szkole.  (Zuzia Stukonis)