Spotkanie z Wisławą Szymborską

9 lutego, w dniu pogrzebu Wisławy Szymborskiej, zorganizowaliśmy spotkanie poetyckie, podczas którego recytowaliśmy najpopularniejsze wiersze wielkiej poetki, takie jak „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Lekcja”, „Muzeum” i wiele innych. Pani od polskiego opowiedziała nam o życiu i twórczości Szymborskiej, a wybrani uczniowie zaprezentowali ciekawe anegdoty o poetce. Oglądaliśmy także zdjęcia pisarki, m.in. z rozdania nagród Nobla, a także słuchaliśmy piosenek na podstawie wierszy Szymborskiej, m.in. w wykonaniu Grzegorza Turnaua, Manam czy Łucji Prus. O godz. 12, kiedy z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie zamiast hejnału popłynęła melodia do wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza”, my również wysłuchaliśmy tego utworu.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Bal karnawałowy klas IV-IV

16 lutego bawiliśmy się na szkolnym balu karnawałowym przebierańców. Impreza rozpoczęła się o 17:00. Każdy z uczniów założył oryginalny strój. Byli wśród nas malarze, piraci, diabełki, dzikie zwierzęta i czarodzieje. Zabawa została zorganizowana w szkolnej świetlicy, a poczęstunek w sali klasy IV. Uczniowie przygotowali mnóstwo słodkości i przekąsek Zabawę rozkręcili DJ Krzysiek i DJ Maks z klasy VI oraz DJ Andrzej z klasy V. Chłopcy zorganizowali wiele konkursów, w których wszyscy chętnie brali udział, m.in. konkurs na najlepszy strój oraz na najciekawszy taniec. W konkursie na najładniejszy strój:

· 1 miejsce zajęła Olimpia z klasy 5 (diabełek),
· 2 miejsce zajęła Zosia z klasy 6 (Charlie Chaplin),
· 3 miejsce zajęła Laura z klasy 4 (pirat).

Decyzja Jury była odmienna od decyzji uczestników balu. Zdaniem wielu to Hela Wende miała najciekawszy i najbardziej oryginalny kostium. Była przebrana za Szalonego Kapelusznika. Bal zakończył się o 21:00 koronacją Sawy i Maksa, którzy zdobyli tytuły królowej i króla balu. Już nie możemy się doczekać do kolejnej szkolnej zabawy.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Udział w XVII. Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Witowie

W niedziele 26 lutego zimowa reprezentacja szkoły wyruszyła do Witowa, aby zmagać się z zimą podczas XVII. Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych. Przez 6 dni codziennie pokonywaliśmy swoje słabości. Wielu z nas po raz pierwszy pojechało na tego typu wyjazd. Konkurowaliśmy z uczniami innych szkół niepublicznych. w jeździe na łyżwach, nartach zjazdowych, snowboardzie, kończąc na nartach biegowych. Nasz dzień zaczynał się o godzinie 7:00 a kończył się o 23:00. Każdy z uczestników śmigających na biegówkach próbował upodobnić się do Justyny Kowalczyk i walczył do końca, odnieśliśmy wiele sukcesów. Na podium znaleźli się:

- Zosia Zdort zajęła 1. miejsce w jeździe na nartach zjazdowych i 5. miejsce w jeździe na biegówkach.
- Agata Jaszczura zajęła 2. miejsce w jeździe na nartach zjazdowych.
- Franek Zatoński zajął 3. miejsce w jeździe na nartach zjazdowych, a jego brat Lew 3. miejsce w jeździe na nartach zjazdowych i 1 miejsce w jeździe na biegówkach w kategorii M1 (chłopcy z klas I-III).

W wyniku naszej ciężkiej pracy zajęliśmy 7. miejsce na 28 szkół niepublicznych. Odnieśliśmy wiele sukcesów. Jesteśmy dumni z tego wyniku i mamy nadzieję że w następnym roku wypadniemy jeszcze lepiej.

Zdjęcia medalistów można obejrzeć tutaj.