Test szóstoklasisty

3 kwietnia uczniowie klasy VI przystąpili do „Testu szóstoklasisty”. Ten pierwszy ważny egzamin, sprawdzający umiejętności i wiadomości zdobyte w szkole podstawowej, odbył się w świetlicy szkolnej. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania z języka polskiego, matematyki, historii oraz z przyrody. W tym czasie ich młodsi koledzy wybrali się na wycieczki. Uczniowie klas I-III pojechali do ZOO, a klas IV-V do Zamku Królewskiego, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej.

Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęli Franek i Basia z klasy VI, którzy przygotowali prezentacje o powstaniu świata. Następnie uczniowie starszych klas udali się do sal, w których mogli zobaczyć prezentacje swoich kolegów dotyczące ochrony przyrody, zjawisk atmosferycznych, a nawet kosmosu. Maks z klasy VI przyniósł mini ogródek i prawdziwe robaki (!), którymi straszył dziewczyny. Wiele osób z zaciekawieniem oglądało prezentację Sawy z klasy V, która pokazała nam ekologiczne metody wytwarzania energii. „Fanów nie zbrakło także twórcom wulkanów tryskających mieszanką octu i sody oczyszczonej oraz Marcelowi, który przygotował ekologiczną grę cieszącą się wielką popularnością wśród małych dzieci. Wiele osób spróbowało także swoich sił w quizach przygotowanych przez uczniów. Po obejrzeniu prac kolegów wszyscy poszli do świetlicy, gdzie odbyło się spotkanie z Panią doktor z Muzeum Ziemi, która opowiedziała nam o trzęsieniach ziemi i innych zjawiskach wywołanych przesuwaniem się płyt tektonicznych. Obejrzeliśmy także doskonały film wykonany przez Maję z klasy VI opowiadający o tym, jak się zachować w przypadku trzęsienia ziemi. Na koniec w gorę „wzbiła się” fontanna z wulkanu Jasia z klasy IV. Następnie młodsze dzieci rozeszły się do klas, aby obejrzeć prace starszych kolegów. Każdy uczeń chciał przyciągnąć uwagę jak największej ilości osób. Po prezentacjach w klasach odbyło się spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Ekologii, który przybliżył nam trochę przyszłość z punktu widzenia ekologa. Następnie młodsze klasy wróciły do swoich sal, a w świetlicy Zosia z klasy VI zaprezentowała przygotowany przez siebie projekt o końcu świata. Ku niezadowoleniu wszystkich uczniów spotkanie zakończyło się „wielkim sprzątaniem”.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.