Chocimska Akcja Humanitarna

9 grudnia wszyscy byliśmy Mikołajami! W tym dniu w naszej szkole zorganizowaliśmy Chocimską Akcję Humanitarną. Już dwa tygodnie wcześniej zbieraliśmy prezenty dla rodzin potrzebujących – słodycze, artykuły żywnościowe i kosmetyczne, ubrania i wiele innych rzeczy. W piątek rano, wspólnie z nauczycielami oraz naszymi rodzicami, pakowaliśmy „Szlachetne paczki”, a także dary dla schroniska dla zwierząt na Paluchu, nakrętki, które zbieraliśmy, aby wspomóc zakup wózków inwalidzkich oraz afrykańskie znaczki. Około południa wzięliśmy udział w spotkaniu z pracownikiem Polskiej Akcji Humanitarnej, podczas którego dowiedzieliśmy się więcej na temat warunków życia oraz potrzeb ludzi w krajach Trzeciego Świata. Tego dnia w szkole odbył się także Wielki Kiermasz Świąteczny, podczas którego sprzedawaliśmy nasze wyroby – własnoręcznie pomalowane bombki, karki świąteczne, ozdoby, a nawet wypieki. Zarobione pieniądze przeznaczyliśmy na cele charytatywne. Przyjemnie jest otrzymywać prezenty, ale chyba jeszcze przyjemniej jest te dawać!

Zdjęcie można obejrzeć tutaj.

Pierniczkowanie

21 grudnia, tuż przed feriami świątecznymi, w naszej szkole odbyło się wielkie „pierniczkowanie”. Tego dnia zamiast lekcji ozdabialiśmy przyniesione z domu świąteczne pierniki. We wszystkich salach unosił się zapach przyprawy korzennej. Nasi wychowawcy zrobili lukier, a potem wspólnie dekorowaliśmy ciasteczka różnokolorowymi cukiereczkami, polewami i posypkami. Podczas pracy śpiewaliśmy świąteczne piosenki i kolędy. Kiedy pierniczki były już gotowe, nadszedł czas na wykonanie świątecznego łańcucha. Najpierw uczniowie poszczególnych klas przygotowywali łańcuchy w swoich salach, a potem połączyliśmy je w jeden długi łańcuch, który ozdobił prawie całą szkołę. W końcu nadszedł czas na klasowe upominkowi. Również Pani Dyrektor przygotowała dla nas w tym dniu prezent – podczas spotkania w świetlicy złożyła nam oraz naszym rodzicom świąteczne życzenia i zaprezentowała nam nową tablicę multimedialną. Cały dzień upłynął nam w miłym, świątecznym nastroju.