Budynek i otoczenie

Szkoła ma swoją siedzibę w kameralnym wolnostojącym budynku w centrum starego Mokotowa przy ul. Chocimskiej 5 (zobacz na mapie). Budynek jest bardzo cichy, przeszedł generalny remont w latach 2011-12. Wejście do szkoły prowadzi przez bezpieczne wewnętrzne podwórko. Bezpośrednio ze szkołą sąsiaduje przedszkole.

Do szkoły można dojechać komunikacją miejską (tramwaje ul. Puławska, autobusy pl. Unii Lubelskiej lub ul. Madalińskiego). Dzieci dowożone samochodem wysiadają na spokojnej ulicy Chocimskiej. Wejście do szkoły jest zabezpieczone wideo-domofonem w celu ograniczenia dostępu osobom postronnym.

Szkoła posiada własne boisko do siatkówki z bramkami do piłki ręcznej/nożnej. Wyłożone jest bezpieczną nawierzchnią ze sztucznej trawy. Boisko otoczone jest ogrodzonym terenem zielonym, gdzie uczniowie spędzają przerwy i można prowadzić zajęcia ogrodnicze. Z ogródkiem sąsiaduje plac zabaw przedszkola. W okolicy (ok. 300 m) znajduje się park Morskie Oko.

W szkole jest siedem sal lekcyjnych na dwóch piętrach, jadalnia, sala ruchu, świetlica z wyjściem do ogrodu, szatnie. W sali ruchu prowadzone są zajęcia (gimnastyka, balet, zajęcia korekcyjne) dla niewielkich grup, sala wyposażona jest w drabinki, materace. Wszystkie sale lekcyjne oraz jadalnia wyposażone są w umywalki. Sale są wysokie – ok. 3,20 m.

Zajęcia WF odbywają się na boisku szkolnym, w sali ruchu w budynku szkoły bądź w wynajętej sali gimnastycznej. Jako zajęcia dodatkowe uczniowie mogą chodzić na zorganizowane przez szkołę zajęcia na basenie (w tym roku basen przy ul. Polnej).

Uczniowie jedzą obiady w jadalni na ceramicznych talerzach. Obiady są przygotowywane przez firmę kateringową.

Szkoła posiada sprzęt komputerowy (komputery stacjonarne, laptopy, rzutniki, sieć bezprzewodowa) do prowadzenia zajęć z informatyki i innych wymagających wykorzystania komputera.

W dwóch salach lekcyjnych są pianina (klasyczne). Dodatkowo szkoła może korzystać z instrumentów szkoły muzycznej prowadzącej zajęcia w tym samym budynku (np. pianino elektryczne).

Od roku szkolnego 2014/15 w szkole działa mini biblioteka szkolna.

W budynku szkoły działa popołudniami szkoła muzyczna I-go stopnia im. Romana Padlewskiego. Zajęcia szkoły muzycznej są koordynowane z zajęciami szkoły podstawowej, tak aby nasi uczniowie mogli płynnie przechodzić między zajęciami.

Budynek przy ul. Chocimskiej przeznaczony jest dla ok. 100 dzieci tj. po jednej lub dwóch 14-18 osobowej klas I-III. Klasy starsze kontynuują naukę w naszej nowej lokalizacji przy ul. Grażyny 11.